Hasan TORUN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR

KURUMUMUZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

           Kurumumuz 18.01.1989 yılında K2  Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olarak  faaliyetine başlamış olup, 08.07.2008 yılından itibaren  Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Gemlik Belediyesi Engürücük köyü, Bursa yolu üzerinde Gemlik Adliye binasına yaklaşık 5 km. mesafede,4272 m2'si kapalı alan, 1250 m2'si de çok amaçlı spor sahası, 26.576 m2 'sin de yaşam alanları,ağaçlandırılmış alanlar bulunmaktadır. Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu 2.180 m2 üzerinde faaliyet göstermektedir.Açılması planlanan Zeytin İşleme atölyesi ve kapasitesi artırılan Demir atölyesi ile beraber bu alan 3.880 m2 olacaktır.
           Çağdaş İnfazın asıl amacı hükümlü ve tutukluyu yeniden topluma kazandırmak olup; bu amaçla hükümlü ve tutukluların eğitimi, rehabilitasyonu, tahliyelerinden sonra hayatlarını kazanabilecekleri derecede bir iş ve meslek sahibi olmalarının yanında   normal hayatta başarı gösterebilmeleri  için gerekli bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamaktır.
           Gemlik Açık Ceza İnfaz kurumu olarak hükümlülere yönelik  eğitim öğretim ve sosyal  kültürel faaliyetlerin yanında çeşitli İş ve Meslek kursları açarak, onların fiziksel ve ruhsal sağlıklarını korumak, iyileştirmek devletine ve milletine bağlı, yasalara saygılı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, üretici ve yapıcı birer insan olarak toplumdaki yerlerini almalarının sağlamak ve onları yararlı birer birey olarak Ceza İnfaz Kurumumuzdan göndermek en önemli amacımızdır.

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım: Yunus ÇİÇEK Ab148069@adalet.gov.tr. →WebPortal←