Hasan TORUN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR

KÜTÜPHANE

     
       Hükümlü ve tutuklular kütüphaneye her hafta düzenli olarak gelip, kurumda bulunan 2095 kitaptan her biri 3 adet kitap alabilmekte ve bu kitapları 2 hafta okuma süresi sonunda değiştirebilerek yararlanmaktadırlar.
Hükümlü ve tutukluların beden eğitimi çalışmaları yapmaları ve spor faaliyetlerine katılmaları teşvik edilmekte olup isteyen kurum futbol ve basketbol sahalarından belirli plan çerçevesinde yararlanmaktadır.
Yaratıcı ve kültürel faaliyetlere önemli bir rol verilmektedir. Bu faaliyetler çerçevesinde bilgi yarışması, konferans, münazara, satranç turnuvaları düzenlenmektedir.  
       Eğitim faaliyetlerinde, kurum dışından da destek alınmakta olup bu kurumlar başlıca Türkiye İş Kurumu, Halk Eğitim Müdürlüğü,Uludağ Üniversitesi, ve Çeşitli sivil toplum örgütlerinden yardım ve destek alınmaktadır.
       Hükümlü ve tutukluların salıverilme  sonrasında da eğitimlerine devam etmeleri için Eğitim Birimince rehberlik yapılmaktadır.
       Hükümlü ve tutukluların uygun eğitim almalarını, topluma geri dönmesini sağlamak için kurumumuzda 1 Öğretmen, 1 Eğitim Birimi Memuru, 1 Vaiz daimi olarak hizmet vermektedir. Eğitim ve öğretim çalışmaları kurum kütüphanesinde gerçekleştirilmektedir . Ayrıca ihtiyaç duyuldukça kurumun bütün personeli eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinde yardımcı olmaktadır. Bu faaliyetlerin yapılması için gerekli mali kaynak, alet, donanım ve öğretici  personel temin edilmekte olup  eğitim ve iyileştirme faaliyetleri aksaksız olarak sürdürülmektedir.
     

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım: Yunus ÇİÇEK Ab148069@adalet.gov.tr. →WebPortal←