Hasan TORUN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR

Bursa İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ile Kurumumuz arasında 2017 yılı için protokol imzalandı.

Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, “Genel infaz ve ceza sistemi artık sadece şahısların cezalandırılması üzerine değil. Biz hükümlülere iş eğitimi veriyoruz. İleride topluma uyumlarını kolaylaştırıyoruz. Tekstil atölyesi ilk başladığında 5 bin liralık bir kâr ile çalışıyordu. Şu anda 3 milyon civarında bir sözleşmeye imza attık. 19 makinenin her biri 150 bin liralık iş yaptığı anlamına geliyor. Emeği ve desteği olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Bursa İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Rüstem Aşkın ise, “Mahkumlara farklı bir gözle bakmak ve onların para kazanmalarını sağlamak çok önemli. Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kurum Müdürümüz Hasan Torun yaptığı açıklama da “Tekstil atölyemizde bugüne kadar il ve ilçe seçim kurulları, adliyelerin ihtiyacı olan seçim ve delil torbalarının üretimi, üniversitelerin cübbe üretimi, farklı otomotiv firmalarının araç tekstil gruplarının üretimi, işçi kıyafeti üretimi, askeri üniforma ve ekipmanların üretimi gerçekleştirildi. Bunun haricinde metal işleri atölyesinde 85 hükümlü, mobilya atölyesinde 50 hükümlü, tekstilde 70 hükümlü, Bursa adliyesindeki çay ocağı ve kafeteryada 140’a yakın hükümlü çalışmaktadır. Bu atölyeler kar amacı gütmeksizin hükümlülerin cezalarının infazının ardından hayata adaptelerini kolaylaştırmak, meslek sahibi olmayanlara meslek edindirmek ve cezalarının infazı sırasında ailelerine olan maddi yüklerini hafifletme mantığı ile kurulmuşlardır" dedi.

Kurumumuzda düzenlenen protokole Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Rüstem Aşkın, Gemlik İlçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, Gemlik İlçe Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Mehmet Barış Bozkurt, Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Şahmeran Çelenkoğlu'nun katıldığı imza programında, Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği arasında 2.937.045,10 TL'lik protokol imzalandı.

Atılan imzaların ardından 1 yıl boyunca Bursa İli Kamu Hastanelerinin tüm tekstil ihtiyaçları Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumumuz tarafından karşılanacak. Protokole katılan ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım: Yunus ÇİÇEK Ab148069@adalet.gov.tr. →WebPortal←