Hasan TORUN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR
Kutlu doğum hatfası programı

Diyanet İşleri Başkanlığı,1989 yılından itibaren Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte Peygamberimizin doğum gününü (miladi 20 Nisan) ihtiva eden haftayı (14-20 Nisan), Hazret-i Peygamberi ve O’nun insanlığa takdim ettiği değerleri doğru ve sahih bilgiler ışığında, seçkin, güvenilir ve alanında ehil şahsiyetlerin katkılarıyla vatandaşlarımıza tanıtmak amacıyla “Kutlu Doğum Haftası” olarak kutlamaya başlamış ve bu hafta milletimizce de büyük bir teveccühe mazhar olmuştur.
Bu vesileyle Kurumumuzda  “Kutlu Doğum Haftası”etkinliği düzenlenmiştir.

Kurumumuzda gerçekleştirilen programda Mevlid-i Şerif okunmuştur.Diyanet Başkanlığı tarafından hazırlanılan“Kutlu Doğum Haftası” hakkında  sinevizyon gösterisi yapılarak, Efendimize hitaben şiir okunmuştur. Katılımcılara  Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandilinin  asırlar boyunca taşıdığı önemi belirtilmiş  ve Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) derin bir saygı ile anılmıştır.

Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu Konferans salonunda düzenlenen programa Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer METE,  , Gemlik İlçe Vaizi Muharrem DUTAR, Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Vaizi Ahmet ALTUN, Kurum Müdürü Hasan TORUN, Kurum 2. Müdürleri, Kurum personeli ve 451 hükümlü tarafından izlenmiştir.

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım: Yunus ÇİÇEK Ab148069@adalet.gov.tr. →WebPortal←