Hasan TORUN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR
Mevlid kandili programı

Gemlik İlçe Müftülüğü ve kurumumuz iş birliği ile Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle kurumumumuzda “Mevlid Kandili” etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevi (Hicri Rebiülevvel ayının 12. gecesi) “Mevlid Kandili” olarak kutlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, “Kutlu Doğum Haftası” olarak ilan etmiştir.

Etkinliğimizde Karsak Camii imamı İsmail Kuştaşı Solak Subaşı Camii Müezzini Sabri Arslan tarafından mevlid-i şerif ve Kuran -ı Kerim okunmuştur.

Etkinliğimize Kurum müdürümüz Hasan TORUN, kurum 2.müdürü Ömer ÖZCAN, İdare Memuru Tahsin AKTAŞ, Kurum Vaizimiz Ahmet ALTUN ile birlikte 271 hükümlü katılmıştır.

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım: Yunus ÇİÇEK Ab148069@adalet.gov.tr. →WebPortal←