Hasan TORUN
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR
Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumumuz, Borusan Holding, Gemllik Belediyesi, Bursa Orman İşletme Bölge Müdürlüğü ve Gemlik Orman İşletme Şefliği işbirliği ile düzenlenen Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinliğinde, Gemlik kumla yolu üzerinde yanarak kül olan yaklaşık 7 hektarlık alan üzerine 3000 adet fıstık çamı dikildi.

Gemlik Kumla mahallesi Şahintepe bölgesinde geçen yaz yanan ve önemli hasara neden olan yangının yaraları Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumumuz, Borusan Holding, Gemlik Belediyesi ve Bursa Orman İşletme Bölge Müdürlüğü işbirliği ile sarılmaya başlandı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Başkontrolörü Hüseyin Erdem öncülüğünde Yangında kül olan bölge, Fıstık Çamı ile ağaçlandırıldı. Yaklaşık 200 hükümlünün çalıştığı proje kapsamında, küle dönen orman alanına 3000 adet fidan dikildi. 21 -26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı’na da rastlayan fidan dikme etkinliği yoğun ilgi gördü.

Kurum Müdürümüz Hasan Torun; "Burada 200 hükümlü ile çalıştık. Olumlu bir çalışma oldu. Cezaevinde farklı çalışmalarla kamuoyunun karşısına çıkıyorduk. Tarım alanımız olmadığından dolayı, bu tarz imkânlar bulamıyorduk. Bizler için de anlamlı bir etkinlik oldu’’ dedi.

Etkinliğe Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık, Kurum Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Orman Müdürlüğünden ise Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can, Bursa Orman İşletme Müdürü Cihat Yakıcı, Gemlik Orman İşletme Müdür Vekili ve Kumla Orman İşletme Şefi Eylem Durmaz katıldı.

Etkinliğin ev sahipliğini ise Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumumuz üstlendi. Etkinliğe katılan herkesin Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kutlu olsun.

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım: Yunus ÇİÇEK Ab148069@adalet.gov.tr. →WebPortal←